Heeft u een vloer met een rode tint in uw huis liggen? Dan kan dit een tropische houtsoort zijn, bijvoorbeeld afzelia, kambala of merbau. Robijn en teak zijn ook veelvoorkomende tropische houtsoorten.
Heeft u bijvoorbeeld net een nieuw huis gekocht, ligt er een rode houten vloer in en wilt u de kleur veranderen? U wilt hem bijvoorbeeld een lichtere uitstraling geven, of misschien zelfs iets witter. Of u heeft uw houten vloer al een tijdje, en u wilt hem laten opknappen. Wat zijn dan de mogelijkheden? Dit leggen wij hieronder uit.
De mogelijkheden voor het kleuren, oliën of lakken zijn bij rode tropische houtsoorten anders dan bij bijvoorbeeld eiken houten vloeren. Een tropische houtsoort behandelen wij niet met een kleurolie, omdat er door de houtsoort vlekken kunnen ontstaan. Het kleuren van een tropische houtsoort (bijvoorbeeld het hout iets witter maken) is dus niet mogelijk, want wij willen de beste kwaliteit leveren. De rode tint van de houtsoort zal er dus niet uit gaan. Wel kunnen wij uw vloer behandelen met een naturel olie of lak.
De vloer zal na het schuren lichter worden. Maar door de olie wordt de vloer vervolgens weer wat donkerder. Door de vloer na de olie te behandelen met lak, zal de look weer iets lichter worden. Als u voor oliën kiest, wordt de vloer dus donkerder dan bij het lakken.
Het is lastig om precies in te schatten hoe de vloer er na het behandelen uit komt te zien. Daarom maken wij graag een proefstukje voor u. Als u een stukje van het hout van uw vloer meeneemt, bijvoorbeeld een stukje dat toevallig los ligt, kunnen wij dit behandelen met verschillende soorten olie en lak. Dit geeft een goede indicatie van het uiteindelijke resultaat. U kunt dan de methode kiezen die de door u gewenste uitstraling heeft. Ook hebben wij een behandeld plankje in de winkel liggen, dat u altijd even kunt komen bekijken. Dit geeft niet het precieze resultaat van uw vloer weer, maar geeft wel een indicatie. Een proefstukje van uw eigen vloer komt natuurlijk dichter bij het uiteindelijke resultaat, maar wij beseffen dat niet iedereen een stukje los heeft liggen.
Misschien weet u wel niet zeker welke houtsoort er precies bij u op de vloer ligt. Ook daarin kunnen wij u verder helpen. U kunt altijd bellen, e-mailen of bij ons langskomen aan de Postweg 125 in Nijmegen voor advies!