Kurk vloeren
Kurk is geen houten vloer, en ook geen parket. Toch bieden wij dit natuurproduct aan. Het komt namelijk wel van bomen: van de schors, om precies te zijn. Juist daarom is het een verantwoord ecologisch product.




Eeuwenoud ambacht
Kurk komt van de kurkeik, die voornamelijk groeit in Portugal, Frankrijk en Noord-Afrika. De schors wordt handmatig, volgens eeuwenoud ambacht, van de boom verwijderd. De boom wordt hierbij geen schade toegedaan. De schors groeit gewoon weer aan. Een kurkeik wordt ongeveer 200 jaar oud. Om de negen jaar kan de schors ‘geoogst’ worden. De eik vormt daarmee een bijna onuitputtelijke bron.
Toonaangevend in kurk
Wij werken graag met Wicanders. Wicanders maakt stille vloeren met een natuurlijke warmte isolatie. Zij werken samen met Amorim (Portugal). Amorim heeft al meer dan 130 jaar ervaring heeft in kurkproducten. Vertegenwoordigd in meer dan 51 landen wereldwijd werken zij onophoudelijk aan het aanprijzen van kurken vloerbedekking.
Kom bij ons langs!
Werkwijze
Stap 1
Kom gerust langs bij onze winkel
U kunt o.a. bij ons terecht voor het uitzoeken van een nieuwe vloer of informatie over schuren, renovatie en schade.
U kunt een afspraak maken, dan kunnen wij de tijd voor u nemen. Een afspraak is niet verplicht.
Stap 2
Thuisbezoek
We kunnen de voorbereiding bespreken, zoals de planning, de keuze van de vloerverwarming of het klaarmaken van de ondergrond. Dit doen we vrijblijvend en gratis.
Stap 3
Prijsopgave
We geven u een vrijblijvende prijsopgave.
Stap 4
Plannen
We plannen de werkzaamheden met u in en bespreken de volgorde.
Is het bijvoorbeeld handig om eerst de keuken te laten plaatsen of komt eerst de vloer? En hoe lang moet het stucwerk drogen voordat we met de vloer kunnen beginnen?
Stap 5
Voorbereiding
In het voortraject bespreken we mogelijkheden en maatregelen.
Bijvoorbeeld: Is de ondervloer droog en vlak genoeg? Hoe werkt het opstookprotocol bij een vloerverwarming? En hoe sluit de vloer goed aan op de tegels?
Stap 6
Uitvoeren
We gaan zorgvuldig aan de slag met uw vloer.
Stap 7
Onderhoud
Na afloop krijgt u van ons een onderhoudsmiddel.
Afspraak maken?
Voordelen van kurk
Vroeger werd kurk vaak direct op de vloer gelijmd. Hierdoor was deze heel moeilijk te verwijderen. Tegenwoordig wordt kurk fabrieksmatig al op een HDF kern verlijmd. Daarom kunnen we het ‘zwevend’ (los van de ondervloer) leggen. In combinatie met de klikverbinding scheelt dit veel tijd bij het leggen. De vloer wordt afgewerkt met een slijtvaste, antistatische en vuilafstotende keramische lak. Hierdoor is de kurkvloer makkelijk te onderhouden. Kurk is niet meer te schuren. Alleen als u nog niet door de laklaag heen bent kunnen we het nog lichtjes opschuren, en er een extra laklaag op zetten. Kurk heeft het bijkomende voordeel dat het een heel stille, veerkrachtige vloer is die niet snel beschadigd. De unieke honingraatstructuur creëert een thermische isolatie, waardoor deze warm aanvoelt.
Kurk en vloerverwarming
Kurkvloeren van het merk Wicanders zijn geschikt voor vloerverwarming. Dankzij de isolerende eigenschappen zal de vloer langzamer opwarmen dan de meeste laminaat vloeren of houten vloeren. De warmte wordt langzamer vrijgegeven. De oppervlaktetemperatuur van de ondervloer mag niet hoger zijn dan 26°C. Een kurkvloer kunt u direct op de basisvloer plaatsen, een tussenvloer is dus niet nodig.
Contact opnemen
Wilt u een afspraak maken of heeft u een vraag? Vul dan het contactformulier in.